202498:بازديد کننده شماره  
smc-europe
« هشدار قانونی « صفحه اصلی « تماس با ما « در باره ما
    کاشت موی طبیعی دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-کاشت موی طبیعی پیوند مو  

 

  روش های کاشت موی طبیعی (پیوند مو)

  در حال حاضر کاشت موی طبیعی با دو روش جراحی FUT و روش غیر جراحی FIT و یا ترکیب هر دو روش انجام می شود.

  کاشت موی طبیعی (پیوند مو) با روش ترکیبی FUT+FIT

  تجربه دکتر تورج مکرمی نشان می دهد که در طاسی های وسیع ترکیب دو روش FUTوFIT در دو روز متوالی باعث افزایش تعداد گرافت ها و درنتیجه پوشاندن منطقه وسیعی از طاسی می گردد .

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل از کاشت مو

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  بعد از کاشت مو

  كاشت موی طبیعی باروش جراحي ( FUT )

  امروزه متخصصین پوست و مو با بكارگيري جدیدترین نوآوری ها در تکنیک FUT طاسی سر را با موهاي طبيعي و در حال رشد خود فرد ترمیم كرده و خط موي (Hairline )منحصر به فرد و کاملا طبیعی خلق مي كنند. موهاي جديد نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي نداشته و مادام العمر رشد خواهد كرد. مو ها ی کاشته شده را می توان شست، حالت داد و كوتاه کرد .تکنیک FUT توسط دکتر مکرمی با چنان ظرافت و هنری انجام مي شود كه کمتر کسی متوجه كاشته شدن موها در سر بيماران مي شود .

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-کاشت مو به روش جراحی کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو- کاشت مو به روش جراحی

  قبل و بعد از کاشت مو

  کاشت موی طبیعی در اتاق عمل مجهز کلینیک و با بيحسي موضعي (شبیه کارهای دندان پزشکی ) انجام مي گيرد. توجه داشته باشید بيمار بیهوش نمی شود بلکه در طول عمل بيدار و هوشیار است ، درد ندارد و شاهد و ناظر تمام مراحل کار است .

  در روش FUT نيازي به كوتاه كردن همه موهاي سر نمي باشد و فقط موهاي نازک و پراکنده در منطقه طاسی تراشیده خواهد شد البته تجربه نشان می دهد بهتر است کل موهای سر کوتاه شود تا بعدا تعویض پانسمان و شستشوی سر راحت تر و بهتر انجام شود.

  درابتداي عمل پس از تزریق لیدوکایین و ایجاد بیحسی کامل، يك نوار به عرض یک تا دو سانتی متر و به طول 20-32سانتی متراز پوست پشت سر ( بانک مو ) برداشته می شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-محل برداشت مو (بانک مو

  محل برداشت مو (بانک مو )

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-نوار پوستي از پشت سربرداشته شده است

  نوار پوستي از پشت سربرداشته شده است

  در پايان اين مرحله، محل برداشت نوار پوستی توسط بخيه های ظریف ترميم مي شود و جای خالی در پشت سر باقی نمی ماند. بخيه ها قابل جذب نبوده و بعد از دو هفته كشيده مي شود.کشیدن بخیه ها دردناک نیست

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-بانک مو توسط بخيه های ظریف ترميم مي شود

  بانک مو توسط بخيه های ظریف ترميم مي شود

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-خط عمل براحتي توسط موهاي شخص پوشيده مي شود

  خط عمل براحتي توسط موهاي شخص پوشيده مي شود

  سپس 2 تن از زبده ترين تکنسین های اتاق عمل با استفاده از ميكروسكوپ هاي اختصاصي، نوار پوستي برداشته شده را به قطعات بسيار كوچك تقسيم ميكنند. هر قطعه كوچك را گرافت( graft )مي نامند. در این بخش از کار باید حداکثر استفاده را از نوار پوستی برد و کلیه گرفت ها را از هر سانتیمتر از پوست خارج کرد. هر یک از گرافت ها حاوي يك الي 4 تار مو ( follicular unit graft ) می باشد.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-گرافت ها قبل از كاشت به دقت شمارش شده و در ظروف حاوی سرم نمکی خنک نگه داشته مي شود

  گرافت ها قبل از كاشت به دقت شمارش شده و در ظروف حاوی سرم نمکی خنک نگه داشته مي شود

  در گذشته اندازه گرافت ها بسیار بزرگ بوده (حاوی 10 تا 20 تار مو ) و موهاي كاشته شده نماي عروسكي غير طبيعي پيدا مي كرد ولي امروزه نتایج عمل از لحاظ تراکم موها و خط مو به قدری طبیعی است که تشخیص موهاي كاشته شده ازموهای قبلی دشوار است.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-میکروگرافت ها حاوی 1 یا 2 تار مو و مینی گرافت ها حاوی 3 یا 4 تار مو هستند کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-میکروگرافت ها حاوی 1 یا 2 تار مو و مینی گرافت ها حاوی 3 یا 4 تار مو هستند

  میکروگرافت ها حاوی 1 یا 2 تار مو و مینی گرافت ها حاوی 3 یا 4 تار مو هستند

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  گرفت های حاوی 1 تار مو

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  گرفت های حاوی 2 تار مو

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  گرفت های حاوی 3تار مو

  درمرحله بعد طراحی خط رویش مو انجام می شود. خط رویش مو با در نظر گرفتن سن فرد و ترکیب چهره او و با توجه به موهای نازک باقیمانده بر روی پیشانی طراحي مي شود. خط مو نباید صاف ، بالا یا پایین باشد. به خاطر اهمیت خط مو در زیبایی چهره ،طراحی خط مو توسط شخص دکتر مکرمی انجام می شود.هميشه ظريف ترين گرافت ها که تنها حاوی یک تار مو هستند به شکل فشرده در خط مو كاشته مي شود. در پشت خط مو در نواحی کم پشت ، موهای جدید لابلای موهای سر و به موازات آن ها كاشته مي شود. محل كاشته شدن هر يك از گرافت ها در پوست سر بسيار كوچك و كم عمق و به اندازه سوراخ ناشي از فرورفتن يك سوزن در پوست سر است.گرافت ها يك به يك در اين سوراخ ها كاشته مي شود.اين عمل نياز به سرعت و دقت زيادي دارد.

  در پايان عمل دكتر مكرمي وضعيت قرار گرفتن گرافت ها در پوست سر را چك كرده و پانسمان انجام می شود و به این ترتیب عمل به پایان می رسد. در روزهای بعد لازم است پانسمان باز شده و موها شسته شود. تعویض پانسمان در یکی دو روز اول در کلینیک انجام می شود.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-پانسمان برای محافظت از موهای کاشته شده انجام می شود

  پانسمان برای محافظت از موهای کاشته شده انجام می شود

  تعداد تار مو و تعداد جلسه هاي كاشت مو

  در یک جلسه کاشت مو با روش FUTمتناسب با تراکم موهای پشت سر و نرمی یا سفتی پوست سر تعداد موهای برداشت شده فرق می کند. معمولا 1500-2000 گرفت (4-5 هزار تار مو) از پشت سر قابل برداشت است .تعداد جلسات كاشت موی طبیعی در هر فرد به عوامل مختلفي بستگي دارد. معمولا بسته به وسعت و شدت طاسي 1-2 جلسه كاشت مو لازم است تا طاسی سر با تراکم مناسب پر شود. فاصله جلسات كاشت مو از يك ماه تا يكسال متغير است.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-یک جلسه کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-یک جلسه

  یک جلسه

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-ترکیبی کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-ترکیبی

  دو جلسه - ترکیبی

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-ترکیبی کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-ترکیبی

  دو جلسه - ترکیبی

  عوارض کاشت مو با روش FUT

  كاشت موی طبیعی جزو عمل هاي جراحي بسيار ايمن محسوب مي شود به شرطی که توسط متخصصان پوست و مو انجام بگیرد. امروزه با پيشرفت تكنيك هاي جراحي بيماران دكتر مكرمي با عوارض ناخوشايندي مانند اسکار زشت در پشت سر ، خط موی صاف یا غیر طبیعی در جلوی سر و موهای کم پشت روبرو نمي شوند .

  معمولا محل كاشته شدن گرافت ها دردناك نيست. ممكن است مختصري التهاب و قرمزی در محل كاشت وجود داشته باشد كه به مرور برطرف مي شود.

  ممكن است در ناحیه جراحی يكي دو روز درد و احساس كشيده شدن پوست وجودداشته باشد كه براحتي با مصرف مسكن هاي معمولي برطرف خواهد شد.تورم پیشانی تا 3 روز از عوارض عادی کاشت موست.چند روز بعد از عمل بيماران در پشت سر احساس كرختي و بيحسي مي كنند كه بتدريج ظرف چند هفته برطرف خواهد شد. رد عمل بسيار باريك بوده و براحتي توسط موهاي شخص پوشيده مي شود.

  عفونت چه در پشت سر و چه در محل کاشت فوق العاده نادر است زیرا کلیه وسایل جراحی توسط دستگاه اتوکلاو با استفاده از بخار آب پرفشار استریل می شود و لوازم مصرفی هم یک بار مصرف هستند .

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-قبل از هر عمل کلیه وسایل جراحی استریل می شود

  توسط اتوکلاو و فور قبل از هر عمل کلیه وسایل جراحی استریل می شود

  كاشت مو با روش غیر جراحی FIT

  درروش FITکه به روش بدون برش و بدون بخیه معروف است با استفاده از قلم مخصوصی بنام پانچ فولیکول ها مستقیما یک به یک از پوست پشت سر برداشته می شود. تفاوت FIT با FUTفقط در نحوه برداشت موها از دور سر است وگرنه نحوه کاشت در هردو روش یکسان است.

  قبل از FIT موهاي سر با شماره یک كوتاه می شود. پس از تزریق لیدوکایین (بيحسي موضعي) ، توسط وسيله استوانه اي كوچكي به قطر 0.8 تا 1 ميليمتر كه پانچ ( Punch) نام دارد ، موها بصورت گرافت هاي مجزا يك به يك از پوست پشت سر خارج می شود و پس از جمع آوری یک به یک در ناحیه طاسی كاشته مي شود. پانچ با دست یا میکروموتوریا دستگاه های دیگر انجام می شود . به نظر دکتر مکرمی کار با دست به مهارت و تجربه بیشتری نیاز دارد و مشکل تر از کار با دستگاه است ولی آسیب کمتری به فولیکول ها وارد می شود و نتیجه عمل خیلی بهتراست.

  افراد مناسب برای FITکدامند؟ ۱-اگرفرد به هر دلیلی تمایل به برش جراحی و بخیه نداشته باشد. ۲-اگر به خاطر سفت بودن پوست سر امکان برداشتن نوار پوستی(FUT )وجود نداشته باشد. ۳-اگر بیمار روز قبل FUT کرده و روز بعد برای عمل ترکیبی مراجعه کند.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  از میکروموتور برای برداشت مو از پشت سر استفاده می شود

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  پانچ یک میلیمتری در انتهای دستگاه دیده می شود

  حسن اصلی FIT:

  حسن این روش آن است که از برش جراحی، بخیه زدن و بخیه کشیدن استفاده نمی شود ،بنابراین خط بخیه درپشت سرباقی نمی ماند. ضمنا بیماران بعد از عمل درد و یا ناراحتی کمتری احساس می کنند.

  عیب اصلی FIT :

  این روش برای همه قابل استفاده نیست. در افراد نامناسب درصد بزرگی از موها در زمان خارج شدن از زير پوست، با فشار پانچ از ناحيه ريشه آسيب ديده و پس از كاشت رشد نمي كنند.

  پیوند موهای بدن به سر BHT

  چند سال پیش مردم و حتی بعضی ازپزشکان تصور می کردند از موهای بدن هم می توان برای کاشت مو استفاده کرد. افراد غیر متخصص هم طبق معمول از این حرف ها برای جذب بیماران استفاده می کردند. برای این کار با استفاده از پانچ یک میلیمتری موها از سينه ، ریش ، زیر بغل، ران و ساق برداشت می شد . اما نتایج عمل ها نشان داد که موهاي بدن بهیچوجه جايگزين مناسبي براي موهاي سر نيستند زيرا این موها بسیار نازک و کوتاه هستند و پس از رشد روی سر نمای طبیعی ندارند و اصلا برای پر کردن سر مناسب نیستند.

  كاشت موهاي مصنوعي( artificial hair implant)

  هرچند كيفيت موهاي مصنوعي بسیار بهتر از گذشته شده و گاهی تشخيص موي مصنوعي از موي طبيعي مشکل است ولی کاشت موی مصنوعی بسیار پر عارضه است ( خطر عفونت ، واکنش حساسیتی ، احتمال سرطان زایی) و فعلا درمراكز معتبر دنيا انجام نمی شود. ضمنا موهای مصنوعی استحکام لازم را نداشته و پس از چند ماه از پوست سركنده مي شوند و لازم است هر سال کاشت مو تكرار شود.

  افراد مناسب برای عمل کاشت موی طبیعی

  كاشت موی طبیعی تنها راه حل موفقيت آميز و دائمي در درمان كم مويي و طاسي است. صرف نظر از موارد استثنا اين عمل براي هر مرد يا زني كه از كم مويي و یا طاسي رنج مي برد مناسب است. به طور کلی افرادد زیر کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند

  1-مردان با ريزش موي ارثی

  2-زنان با ريزش موي ارثی

  3-مردان و زناني كه تمايل دارند خط رویش موی جلوی سر را پایین تر بیاورند و پیشانی کوتاه تری داشته باشند

  4-بر روی اسکار جراحی یا سوختگی

  5-افرادي كه ابرو ، ريش و سبيل ندارند و يا مي خواهند آنرا پرپشت تر كنند

  سن مناسب برای کاشت موی طبیعی

  چون ريزش مو پديده اي ادامه دار است، دكتر مكرمي كاشت مو را قبل از سن 20 سالگي توصيه نمي كند افراد می توانند بعد از 20 سالگي هر وقت كه کم پشتی واضح یا طاسی داشتند اقدام به كاشت مو كنند. اكثرا اولين جلسه كاشت مو زماني انجام مي شود كه بيمار کاملاطاس نشده است در نتيجه موهاي كاشته شده در كنار موهاي موجود ظاهر پرپشت تري ايجاد خواهد كرد

  توصيه مي شود در اولين مراجعه به متخصص پوست و مو درمان دارويي نيز شروع شود. درمان دارويي باعث كاهش شدت ريزش مو و يا پيشگيري كامل از آن مي شود البته موهای کاشته شده دائمی هستند و نیاز به دارو ندارند.

content
درباره ما »
مقالات دکتر تورج مکرمی »
علل ريزش مو »
درمان طبي ريزش مو »
سلولهای بنیادی در کشت مو »
توصیه های قبل از کاشت مو »
توصیه های بعد از کاشت مو »
کاشت موی طبیعی »
کاشت مو به روش ترکیبی»
کاشت مو به روش FUT »
کاشت مو به روش FIT »
کاشت ریش وسبیل »
کاشت مو در خانمها »
هزینه کاشت مو »
کتاب کاشت مو »
تصاوير بيماران کاشت مو »
سئوالات متداول »
لیزر درمانی »
فیلم کاشت موی طبیعی »
بیماریهای پوست ومو »
ليپوساكشن »
سايتهاي مرتبط »
تماس با ما »
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی می باشد