smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
    میکروپیگمنتشن - دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو  

 

میکروپیگمنتیشن پوست سر

( Scalp Micropigmentation)

  میکروپیگمنتیشن یا تاتوی پزشکی به معنی کاشت رنگدانه در زیر پوست است. این تکنیک که در آرایش دائم ابرو، پلک و لب رایج است در استتار طاسی یا کم پشتی موهای سر و مخفی کردن اسکارها نیز موثر است. برای میکروپیگمنتیشن پوست سر از ترکیب رنگ های تیره استفاده می شود تا فضای بین موها را بپوشاند و موهای سر را پرپشت تر نشان دهد. در این روش با ترسیم نقطه های کوچک رنگی یا خطوط باریک هاشورمانند، اشکالی شبیه مو در ناحیه طاسی ایجاد می شود که حتی از فاصله نزدیک از موی طبیعی قابل تشخیص نیست.

  کاربرد های میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

  1- پرپشت نمودن نواحی کم پشت سر. برای افرادی که موهای کم پشت دارند و با درمان های دارویی بهبود نیافته اند و یا مناسب کاشت موی طبیعی نیستند می توان زیر نظر متخصص پوست و مو میکروپیگمنتیشن انجام داد(تصاویر زیر).

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن

  2- افزایش اثر بصری بعد از پیوند موی طبیعی. افرادی که کاشت مو کرده اند ولی از تراکم موها راضی نیستند اگر بانک موی کافی برای عمل مجدد نداشته باشند می توانند زیر نظر متخصص پوست و مو میکروپیگمنتیشن انجام دهند.

  3- استتار رد ناشی از کاشت مو با روش جراحی FUT. پشت سر فردی که با روش جراحی FUT کاشت مو کرده است خط بخیه سفید رنگ باقی می ماند که با میکروپیگمنتیشن می توان آن را هم رنگ پوست کرد و تقریبا محو نمود(تصویر زیر).

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن

  4- استتار رد ناشی از کاشت مو با روش غیر جراحی FIT. افرادی که با روش FIT کاشت مو کرده اند در پشت سرشان نقاط سفید کوچکی باقی می ماند که اگر موها را از ته بتراشند دیده می شود. برای مخفی کردن این نقاط می توان میکروپیگمنتیشن انجام داد(تصویر زیر).

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن

  5- میکروپیگمنتیشن در پنهان کردن یا پوشاندن انواع اسکار مانند اسکار جراحی یا رد تصادفات و زخم های قدیمی موثر است. معمولا میکروپیگمنتیشن بر روی اسکار به صورت هاشور یا تار به تار انجام می شود، برای این منظور از ترکیب رنگی استفاده می شود که با رنگ موهای ناحیه بیشترین تطابق را داشته باشد.

  کلینیک کاشت موی طبیعی وپوست دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو

  قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن بر روی شکستگی قدیمی

  نحوه انجام میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

  میکروپیگمنتیشن یا تاتوی پزشکی به معنای کاشت پیگمان یا رنگدانه در عمق کم پوست است. این کار با دستگاه مخصوص و با بیحسی موضعی انجام می شود. دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای سوزن ظریفی است که با سرعت زیاد حرکت می کند و با هر ضربه سوزن از اپیدرم رد می شود و ذره ای از رنگ را وارد پوست می کند که به صورت نقطه رنگی کوچک دیده می شود. از قرارگرفتن تعداد بسیار زیادی از نقطه های رنگی در کنار هم تصویری بوجود می آید که شبیه موی طبیعی سر است.

  یادآوری می شود میکروپیگمنتیشن آسیبی به موهای سر نمی رساند چون عمق نفوذ سوزن و محل تجمع رنگ سطحی تر از محل قرارگرفتن ریشه فولیکول های مو است.

  مزایای میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

  میکروپیگمنتیشن جایگزین دائمی خوبی برای پودر تاپیک است زیرا پودر تاپیک ثبات و زیبایی میکروپیگمنتیشن را ندارد و استفاده روزانه از آن خسته کننده است. در روش SMP از رنگ های با کیفیت و ایمن استفاده می شود و احتمال حساسیت پوستی کم است و چون از سوزن استریل و کارتریج یک بار مصرف استفاده می شود خطر انتقال عفونت هایی مانند هپاتیت یا ایدز نیز وجود ندارد.

  محدودیت های میکروپیگمنتیشن پوست سر(SMP)

  تاتوی پوست سر به مرور زمان کم رنگ تر می شود و بعد از چند سال به ترمیم یا تکرار نیاز دارد. ماندگاری تاتو بسته به جنس پوست سر و نوع رنگ بکار رفته از یک سال تا پنج سال متغیر است البته همیشه سایه ای از رنگ باقی می ماند و بیماران می دانند در سن بالا که موهای سر سفید می شود باید موهایشان را رنگ کنند تا رنگ تاتو مشخص نباشد.

  توجه: لازم است میکروپیگمنتیشن پوست سر زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام شود. متخصص پوست و مو با در نظر گرفتن علت ریزش موهای سر در درجه اول درمان طبی و کاشت موی طبیعی و در موارد خاص میکروپیگمنتیشن را پیشنهاد می کند. نکته مهم دیگر پاک کردن تاتو در صورت پشیمانی فرد است. در نظر داشته باشید که امکان پاک کردن فوری تاتوی سر وجود ندارد و پاک کردن تاتو مستلزم چند جلسه لیزردرمانی (لیزر کیو سوئیچ ) است.

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد