smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
   کلینیک تخصصی پوست ومو ،بهترین متخصص پوست ومو در ایران تهران ،مراقبت های پوست ومو ، دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو  

 

رنگ مو و دکلره کردن مو

  رنگ مو

  رنگ های مو حاوی مواد شیمیایی مختلفی هستند. رنگ های دائمی توسط میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا استفاده می شوند. حسن رنگ موی دائمی مقاومت آن در برابر شستشوست. البته به تدریج با رشد موها لازم است که بخش های سفید مجددا رنگ شود. رنگ مو علاوه بر جلب رضایت افراد از موها در برابر تابش نور آفتاب نیز محافظت می کند.از انجا که برای رنگ کردن مو از مواد اکسیدان از قبیل پارافنیلن دی آمین یا ترکیبات مشابه استفاده می کنند تا ساقه مو متخلخل شود و رنگ مو نفوذ کند این مواد به مو صدمه می زنند و باعث شکنندگی، موخوره و خشکی مو می شوند. در باره سرطان زا بودن استفاده طولانی مدت از رنگ مو هنوز شواهد ودلایل قانع کننده وجود ندارد. از انجا که رنگ مو روی ساقه مو اثر می کند و کاری با ریشه مو ندارد باعث ریزش مو نیز نمی شود.

  امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت رنگ مو درکارخانه های معتبر عوارض این محصولات به حداقل رسیده است ولی توصیه کلی متخصصان پوست ان است که نباید رنگ کردن موتبدیل به عادت شود زیرا دفعات مکرر تماس با مواد شیمیایی برای پوست و مو مضر است. برخی از خانم ها تا ریشه موهایشان کمی در می اید بلافاصله ان را رنگ می کنند که این کار اصلا توصیه نمی شود. به طور کلی اینکه رنگ کردن موها چندوقت به چند وقت خوب است به نوع رنگ و جنس موها و سرعت رشد موها بستگی دارد و کلا هرچه این فاصله بیشتر باشد بهتر است.هم رنگ مو و هم مواد دکلره کننده به علت داشتن ترکیبات شیمیایی باعث آسیب جدی به موها می شوند که در درازمدت موجب خشکی، شکنندگی و کدر شدن موها و موخوره می شود.

  قبل از رنگ کردن موها و یا دکلره کردن انها لازم است تست اولیه ای روی تکه کوچکی از موها انجام دهید.بعلاوه قبل از استفاده از هر نوع رنگ و اکسیدان باید تست پوستی انجام شود.در صورت حساسیت دچار درماتیت یا التهاب پوستی خواهید شدو این حساسیت می تواند خفیف یا خیلی شدید باشد.حساسیت ممکن است در حد قرمزی و خارش پوست و یا حتی شدید تر به صورت تورم پوست سر و اطراف چشم و سوختگی و زخم های دارای ترشح باشد. افرادی که به یک مارک خاص حساسیت نشان می دهند ممکن است به همه رنگ ها حساسیت داشته باشند. در این موارد توصیه می شود از دیگر رنگ های نیمه دائمی ان هم به شرط تست پوستی استفاده کنند.

  حنا از زمان های دور به عنوان یک نوع رنگ مو شناخته شده است و یکی از قدیمی ترین ترکیبات ارایشی و بهداشتی گیاهی در جهان به شمار می رود. حنا موهای سیاه را رنگی نمی کند ولی موهای روشن یا سفید را رنگی می کند. با مخلوط کردن حنا با گیاهان دیگر می توان رنگ های مختلفی را تهیه کرد.

  بسیاری از خانم های باردار دوست دارند که در این دوران موهایشان را رنگ کنند اما بهتر است بدانند که تماس با هرگونه مواد شیمیایی در این دوران ممنوع است. زیرا وقتی موها را رنگ می کنند مواد شیمیایی موجود در رنگ از طریق پوست سر وارد بدن می شود و احتمالا بر جنین تاثیر منفی می گذلرد. حنا و سایر رنگ موهای گیاهی ضرری برای جنین ندارند و خانم ها می توانند در صورت تمایل در این دوران یا در دوران شیر دهی موهایشان را با حنا رنگ کنند. هنوز تحققیقات ثابت شده ای در باره ضررهای رنگ موی شیمیایی در دوران شیردهی منتشر نشده است.

  دکلره کردن

  رنگ موی بیشتر ایرانی ها تیره است و برای تبدیل ان به موهای بلوند روشن یا زیتونی-دودی لازم است ابتدا موهایتان را بی رنگ یا دکلره کنید و سپس رنگ موی مورد نظر خود را استفاده کنید. دکلره کردن باعث نفوذ مواد شیمیایی از قبیل اکسیدان در ساقه مو و از بین رفتن رنگ طبیعی آن می شود.برای این که موها صدمه کمتری ببیند از محصولات با کیفیت و شناخته شده استفاده کنید .هرگز بیشتر از یک بار در ماه موهای خود را دکلره نکنید چون دفعات زیاد این کار مو را خشک و شکننده و مستعد اسیب جدی می کند. در هنگام استفاده از مواد اکسیدان اگر غلظت موادی که روی سر گذاشته می شود بیش از اندازه باشد این مواد باعث ایجاد سوختگی پوست کف سر می شوند به دلیل اینکه به سرعت با پروتئین های پوست و مو ترکیب می شوند و می توانند حالت سوختگی را روی پوست بوجود بیاورند. اگر کسی دچار چنین سوختگی شود باید بلافاصله به متخصص پوست و مو مراجعه کند تا پزشک درمان سوختگی شیمیایی را انجام دهد.

  در ضمن توصیه می شود برای خشک کردن موها از حرارت ملایم سشوار استفاده شود تا موها اسیب نبینند. در صورت بالا بودن حرارت سشوار موها ی سردچار شکننگی و خرد شدن و حتی ریزش می شود. بهتر است از اتوی داغ نیز کمتر استفاده کنید. استفاده از نرم کننده باعث لطافت بیشتر موها و اسانی شانه کردن آنهامی گردد.

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد