smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
   بهترین متخصص پوست و مو در تهران ایران ، کلینیک تخصصی پوست ومو ،رمراقبت های پوست ومو ، دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو  

 

اصلاح ریش وسبیل در آقایان

    آقایان برای اصلاح ریش و سبیل از تیغ یا ریش تراش برقی استفاده می کنند. تیغ مورد استفاده باید تیز باشد تا پوست صدمه نبیند قبل از تراشیدن ریش بهتر است چند دقیقه با اب گرم و خمیر ریش یا صابون اصلاح پوست صورت و گردن را ماساژ دهیم تا رطوبت پوست افزایش یافته و سطح پوست و موها نرم و صاف شود و اصلاح کردن راحت تر انجام شود و شخص دچار سوزش و التهاب نشود. در کسانی که ریش نمی گذارند اصلاح یک روز درمیان ضرورت دارد البته برخی از اقایان بدلیل تحریک شدن سطح پوست این کار را هرچند روز یک بارانجام می دهند. تراشیدن موها یه ارامی و در مسیر رویش موها اصلاح را اسان تر می کنند. البته برخی از اقایان ترجیح می دهند ریش خود را در خلاف مسیر موها بتراشند تا صورت کاملا تمیز شود. بعد از اصلاح از لوسیون های مخصوص و حوله گرم استفاده شود. لوسیون های بعد از اصلاح باعث بهبود التهاب یا قرمزی پوست صورت رفع خشکی پوست و اثرات ضد باکتری می شوند. توصیه می شود از خمیر ریش و یا لوسیون های بعد از اصلاح مرغوب و شناخته شده استفاده شود تا با پوست صورت سازگاری داشته باشدو باعث ایجاد حساسیت یا لک های پوستی نشود. بعد از اصلاح می توان از ادکلن استفاده کرد اما به دلیل الکل موجود در عطر و ادوکلن ممکن است پوست خشک و حساس شود. پوست صورت برخی اقایان حساس تر از دیگران بوده و براحتی در اثر تراشیدن ریش و سبیل دچار التهاب و سوزش و یا بریگی های متعدد می شود این افراد می توانند از ریش تراش برقی مناسب استفاده کنند.

    در بعضی از اقایان تراشیدن موهای زیر چانه باعث ایجاد جوش هایی در زیر گردن می شود.این مساله ناشی از سوراخ شدن پوست توسط موهای نوک تیز زیر پوستی است.این افراد نباید موهای گردن را در خلاف جهت مسیر رویش بتراشند وبهتر است از کرم های حاوی اسیدهای میوه استفاده کنندو اگر مشکل شان رفع نشد سراغ لیزر موهای ان ناحیه بروند.

    توصیه میشود اقایان برای اصلاح صورت از تیغ های یک بار مصرف در منزل استفاده کنند و به خاطر احتمال انتقال برخی از بیماری های ویروسی خطرناک از قبیل ایدز یا هپاتیت از لوازم مشترک در ارایشگاه استفاده نکنند.

    اقایانی که محاسن دارند با شستشوی روزانه و شانه کردن موها در رعایت بهداشت شخصی بکوشند.

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد