smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
    کاشت مو تجربه ای گروهی- دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-کلینیک پوست و مو دکتر مکرمی - کاشت موی طبیعی  

 

کاشت مو تجربه ای گروهی

  کاشت موی طبیعی از چندین جهت با جراحی های زیبایی دیگر فرق دارد. یکی از این تفاوت ها کثرت دستیارانی است که به خاطر یک مریض در اتاق عمل با پزشک همکاری می کنند. مثلا برای کاشت 2000 گرافت لازم است سه تا شش نفر ساعت ها در اتاق عمل حضور داشته باشند. به همین جهت هم اغلب بیمارستان ها یا کلینیک های جراحی رغبت چندانی ندارند که اتاق عمل خود را برای چنین عمل طولانی در اختیار متخصصین پوست و مو قرار دهند!

  کاشت موی طبیعی با دو روش انجام می گیرد: الف- FUT ب- FUE) FIT) .در هر دو روش از موهای پشت سر برای پوشاندن نواحی کم مو و طاس استفاده می شود. روش جراحیFUT از چهار مرحله تشکیل شده است:1- برداشت نوار پوستی از پشت سر 2- آماده سازی گرافت ها با کمک میکروسکوپ 3- ایجاد نقاط کاشت در ناحیه طاسی و 4- کاشت گرافت ها . طبیعی است که جراح نمی تواند هر چهار مرحله را به تنهایی با دقت و سرعت لازم انجام دهد و نیاز به دستیاران با تجربه و حرفه ای دارد تا بخش اعظم بار عمل را به دوش کشند. این عمل به صورت گروهی شش تا ده ساعت طول می کشد. بدین ترتیب پزشک فراغت کافی برای نظارت بر دستیاران خود را خواهد داشت. درست مانند مهندسی که مسوولیت خط تولید یک کارخانه را برعهده دارد و ضمن انجام دادن وظایف حساس خود نظارت بر کیفیت کار کارگران و ایجاد هماهنگی های لازم نیز بر عهده اوست.

  عموما تقسیم کار در اتاق عمل به این صورت است که برداشت نوار پوستی از پشت سر و تعیین نقاط کاشت در منطقه طاسی توسط پزشک و آماده سازی گرافت ها و کاشت آن ها توسط دستیاران انجام می شود. البته نظارت وهماهنگی درون گروهی نیز بر عهده پزشک است. برخی از پزشکان نیز بسته به علاقه و سلیقه خود ممکن است در هر چهار مرحله عمل مشارکت کنند.

  کاشت موی طبیعی یک عمل زیبایی کاملا وابسته به دستیار است زیرا برخلاف جراحی های زیبایی دیگر فقط کیفیت کار پزشک نتیجه عمل را تعیین نمی کند بلکه کیفیت کار دستیاران نیز بسیار تاثیر گزار است. اگر دستیاران در حین آماده سازی گرافت ها ریشه فولیکول ها را قطع کنند و یا در مرحله کاشت دقت و حوصله کافی نداشته باشند طبعا نتیجه عمل جالب نخواهد بود. پزشک به عنوان مدیر و سرگروه باید بر روی جزئیات تمام مراحل عمل تسلط داشته باشد تا بتواند ایرادات کار گروه خود را متوجه شده و آنها را اصلاح کند و همیشه کاری با کیفیت بالا ارائه کند.

  در روش غیر جراحیFIT دیگر نیازی به برداشتن نوار پوستی نیست بلکه فولیکول ها با وسایل خاص یک به یک از پشت سر درآورده می شود و در منطقه طاسی کاشته می شود. این عمل معمولا با همکاری یک یا دو دستیار انجام می شود. یکی از مشکلات روشFIT طولانی بودن زمان عمل است مثلا کاشت 2000 گرافت یک یا دو روز طول می کشد. بنابراین برای بیمار و دستیار خسته کننده است . در این جا نیز مسوول اصلی عمل پزشک است . او به عنوان سرگروه ضمن انجام دادن بخش های تخصصی برروی کار دستیاران نیز نظارت می کند و نکات مهم مانند استریل بودن محل عمل ، انتخاب پانچ های مناسب ، انتخاب محل برداشت گرافت ها و رعایت زاویه رشد موها را زیر نظر دارد.

  به نظر دکتر تورج مکرمی آموزش دستیار خوب بسیار سخت و زمان بر است. بهتراست خانم های جوان تحصیل کرده و متاهل در اولویت قرار بگیرند. به طور خلاصه ویژگی های یک دستیار کاشت موی خوب عبارتند از:1 -علاقه به عمل کاشت موی طبیعی 2-تعهد کاری نسبت به پزشک و بیمار(ارائه بهترین کیفیت کار) 3-خلاقیت و اعتماد به نفس 4-صبر و حوصله زیاد 5-رعایت نزاکت و ادب 6- سرعت و دقت زیاد 7-علاقه به کار گروهی و برقراری ارتباط با اعضای گروه.

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد