smc-europe

هشدار قانونی مقالات دکتر تورج مکرمی تماس با ما در باره ما
   231:بازديد کننده شماره  
    کاشت مو در فرق سر- دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو-کلینیک پوست و مو دکتر مکرمی - کلینیک کاشت مو - بهترین متخصص پوست ومو - کاشت موی طبیعی  

 

کاشت مو در فرق سر

    فرق سر یا ورتکس ، خلفی ترین ناحیه سر بوده و شیب آن از بالا به پایین است. در طاسی های وسیع که کل سر بدون مو است کاشت مو در قسمت های پشتی سر در زیبا تر کردن چهره انسان تاثیر کمی دارد با اینحال برخی از آقایان ترجیح می دهند ابتدا در فرق سر خود کاشت مو انجام دهند. مولف شخصا ترجیح می دهد این افراد را متقاعد کند که در وهله اول بهتر است دوسوم قدامی سر کاشته شود و با شانه کردن موها به سمت عقب فرق سر نیز پوشانده شود سپس در مرحله بعد با استفاده از موهای باقیمانده در ناحیه اهداکننده ، در فرق سر نیز کاشت مو انجام شود.

    از لحاظ تکنیکی فرق سر مشکل ترین ناحیه برای کاشت مو محسوب می شود. اگر این ناحیه یا رعایت اصول صحیح کاشته نشود نمای غیر طبیعی ایجاد شده توجه دیگران را به خود جلب خواهد کرد. در طاسی های وسیع (الگوی طاسی 6 یا 7 نوروود) مساحت فرق سر تقریبا معادل مساحت دوسوم باقیمانده سر است. بنابراین تعداد موهایی که برای پرکردن فرق سر لازم است بسیار زیاد است. به خصوص که موهای این ناحیه نمای چرخشی یا گردبادی دارند و اگر تراکم لازم را نداشته باشند پوست سر به راحتی دیده می شود و بیمار از نتیجه عمل راضی نیست. نکته جالب آن است که اغلب متقاضیان کاشت موی طبیعی این تصور غلط را دارند که فرق سر ناحیه کوچکی بوده و با کاشت چند صد تارمو به آسانی پوشش داده می شود.

    برای پوشاندن فرق سر باید واحد های فولیکولی با دو تار مو (یا سه تار موی ظریف) با تراکم 30-40 در هر سانتی متر مربع کاشته شود. برای این منظور معمولا 1500تا2500 گرافت کافی است. در مواردی که تعداد موهای ناحیه اهداکننده برای پوشش متراکم فرق سر کافی نباشد می توان فقط بخش فوقانی این ناحیه راکاشته و موها را بر روی بخش پایینی شانه کرد. البته مولف ترجیح می دهد کل منطقه را با تراکم موی کمتر پوشش دهد.

    در کاشت مو در فرق سر باید دقت شود که زاویه و جهت موهای کاشت شده دقیقا مانند موهای منطقه باشد. اگر این ناحیه کاملا بدون مو باشد باید با طراحی نقطه مرکزی مناسب و کاشت چرخشی موها حالت طبیعی را دوباره به آن برگردانیم. تجربه متخصصان نشان می دهد که اگر فرق سر بعد از 30 سالگی کاشته شود بیمار در درازمدت از نتیجه عمل بسیار راضی و خشنود خواهد بود.

content
درباره ما
مقالات دکتر تورج مکرمی
علل ريزش مو
ریزش موی سکه ای
درمان طبي ريزش مو
توصیه های قبل از کاشت مو
توصیه های بعد از کاشت مو
کاشت موی طبیعی
کاشت مو به روش ترکیبی
کاشت مو به روش جراحی FUT
کاشت مو به روش FUE) FIT)
کاشت ریش و سبیل
کاشت مو در خانم ها
کاشت ابرو
هزینه کاشت مو
کتاب کاشت مو
تصاوير بيماران کاشت مو 1
تصاوير بيماران کاشت مو 2
سوالات متداول
فیلم کاشت موی طبیعی
بیماریهای پوست و مو
ليپوساكشن
تزریق چربی
سايت هاي مرتبط
تماس با ما
.کلیه حقوق این سایت متعلق به دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو می باشد